SECaaS

SECaaS to rodzaj usługi przetwarzania w chmurze, w której dostawca oferuje klientowi możliwość korzystania z dostarczonej aplikacji. Przykładem SECaaS są usługi online – poczty elektronicznej czy edycji dokumentów.

Użytkownik rozwiązania SECaaS, oprócz korzystania, może jedynie dokonywać drobnych zmian konfiguracyjnych w aplikacji, natomiast dostawca jest odpowiedzialny za jej utrzymanie.

Czym charakteryzuje się SECaaS – Security as a Service?

Mówiąc o SECaaS czyli Security as a Service można śmiało powiedzieć, że jest to jedna z największych i najbardziej rozbudowanych usług w chmurze. To właśnie za jej pośrednictwem możliwe jest dostarczenie wszelakich rozwiązań, które odnoszą się przede wszystkim do zachowania wysokiego poziomu cyberbezpieczeństwa. Ciekawostką jest również to, że SECaaS pozwala na to, by zapewnić bezpieczeństwo w formie usługowej, a co za tym idzie, nie naraża to firmy i przedsiębiorstwa na znacznie większe wydatki. Security as a Service jest usługą, która zlecana jest zewnętrznemu podmiotowi. To właśnie ona ma zadbać o cyberbezpieczeństwo danej organizacji na jak najwyższym poziomie. Ogromną zaletą SECaaS jest również to, że usługa pozwala na monitoring przez 24 godziny na dobę i przez 365 dni w roku, bez żadnej przerwy. Usługa ta umożliwia również wykrywanie złośliwych aktywności w całej, firmowej infrastrukturze IT. Zapewnia ona najwyższy stopień ochrony przez atakami typu phishing czy nawet ransomware. Security as a Service podnosi się poziom bezpieczeństwa nie tylko na serwerach firmowych, ale także i na podlegających im urządzeniach końcowych.

Z czego składa się SECaaS?

Security as a Service w modelu usługowym składa się dokładnie z trzech, mniejszych podsystemów. Jednocześnie zadaniem ich wszystkich jest wczesne wykrywanie zagrożeń i podejrzanych aktywności w sieci. Mają one również im zapobiegać lub – w razie konieczności – odpowiadać na nie. SECaaS zajmuje się monitorowaniem i analizowanie wszystkich zdarzeń sieciowych, a także czuwa nad integralnością plików. Tak więc, na cały Security as a Service składają się trzy podsystemy, jednak spełniają one podobne zadania. Dzięki nim możliwe jest podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w firmie, a także sprawniejsze konfigurowanie serwerów i dbanie o poprawność baz danych. Warto także zadbać o to, by sami pracownicy byli odpowiednio przeszkoleni z zakresu cyberbezpieczeństwa, co pomoże im zachować ostrożność oraz zwiększy efektywność usługi Security as a Service.

5/5 - (Głosów: 3)
Zobacz:  Process Hollowing
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

14,726FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
324SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat