O nas

Nasza organizacja od 2021 r. roku zajmuje się edukacją w zakresie cyberbezpieczeństwa. W swojej działalności przedstawiamy odbiorcą nowoczesne formy edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa takie jak webinary, podcasty, filmiki instruktażowe, artykuły oraz infografiki oraz podejmujemy liczne działania związane z upowszechnianiem wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Nasza Fundacja świadczy również nieodpłatną pomoc prawną oraz techniczną osobom, które zostały dotknięte przestępstwem oraz podejmuje liczne działania, aby przestępstwom zapobiegać. Naszym głównym celem jest realizacja szeregu działań mających podnosić kompetencję społeczeństwa w zakresie cyberedukacji jak i podnoszenia świadomości, co do możliwości popełnienia przestępstw w sieci. Naszą misją jest pomoc drugiemu człowiekowi i przygotowanie go na możliwe niebezpieczeństwa czyhające na niego w cyfrowym świecie.

Nasi eksperci:

Wiktor Sędkowski

Związany z branżą IT od niespełna dwóch dekad. Architekt rozwiązań bezpieczeństwa i tester penetracyjny (OSCP, OSWE) z wieloletnim doświadczeniem. Certyfikowany (CISSP, CCSP, MCTS) specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Pracował jako inżynier i manager techniczny dla wiodących firm informatycznych. Obecnie opracowuje standardy zabezpieczeń związane z branżą telekomunikacyjną oraz testuje bezpieczeństwo aplikacji internetowych oraz urządzeń IoT. Absolwent teleinformatyki na Politechnice Wrocławskiej, doktorant na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej. Prowadzi badania z zakresu zastosowań rozwiązań sztucznej inteligencji w procesie modelowania zagrożeń.

Tomasz Wiertelak 

Tomasz Wiertelak – Head of Sales w firmie Oktawave S.A., to doświadczony profesjonalista z obszaru IT i cyberbezpieczeństwa, obecnie uczestnik programu Executive MBA – Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Posiada bogate wykształcenie, zdobywane na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także podczas studiów podyplomowych z zarządzania (Wydział Prawa i Administracji UAM) oraz studiów podyplomowych na kierunku Coaching z elementami psychologii (Uniwersytet SWPS). Tomasz rozwija obecnie swoje kompetencje w obszarze zarządzania cyberbezpieczeństwem. Od ponad 20 lat jest mocno związany zarówno IT jak i cyberbezpieczeństwem. W czasie swojej kariery zawodowej pełnił role zarówno w obszarach związanych z IT – administrator systemów, kierownik działu IT, architekt rozwiązań teleinformatycznych, jak i w obszarach związanych z bezpieczeństwem danych – administrator bezpieczeństwa informacji, audytor bezpieczeństwa teleinformatycznego. Karierę rozwijał w takich organizacjach jak Netia, Atende, a obecnie Oktawave S.A.. Przez lata pracy zawodowej zdobył szerokie doświadczenie w zakresie tworzenia i wdrażania do sprzedaży produktów i rozwiązań w obszarze IT i cyberbezpieczeństwa, a także sprzedaży usług teleinformatycznych i cyberezpieczeństwa. Tomasz jest członkiem Rady Izby w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji i aktywnie uczestniczy w komitetach Fintech i Gaia-X. Ponadto, działa w stowarzyszeniu ISSA Polska, a w latach 2005–2011 pełnił funkcję członka władz Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Poza pracą zawodową, Tomasz angażuje się w działania społeczno-edukacyjne. Od kilku lat aktywnie uczestniczy w programie Mentoringowym Uniwersytetu Wrocławskiego, udzielając wsparcia młodym ludziom w kształtowaniu ich ścieżki zawodowej.

Mikołaj Rogalewicz

Ekspert ds. dezinformacji i cyberbezpieczeństwa, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent stosunków międzynarodowych na UW oraz finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wielokrotny panelista ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych, autor licznych publikacji poświęconych dezinformacji i cyberbezpieczeństwu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy w organizacji fact-checkingowej oraz prowadzeniu szkoleń z zakresu przeciwdziałania dezinformacji. Jego zainteresowania badawcze związane są z cyberbezpieczeństwem, przeciwdziałaniem dezinformacji przez UE i NATO, ekonomią międzynarodową oraz rynkiem finansowym.

Jan Sobieraj

Absolwent politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związany z branżą consultingową dla sektora energetycznego. Współpracuje z think tankiem Instytut Nowej Europy. Jego zainteresowania badawcze obejmują sytuację społeczno-polityczną państw obszaru Europy Wschodniej oraz globalny rozwój sektora jądrowego i naftowo-paliwowego. Laureat I nagrody ogólnopolskiego konkursu Szefa ABW za najlepszą pracę dyplomową 2022 r. z zakresu bezpieczeństwa państwa.

Tadeusz Misterek

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert w zakresie strategicznych polityk publicznych, transformacji cyfrowej oraz bezpieczeństwa międzynarodowego ze szczególnym uwzględnieniem cyberzagrożeń. W wolnych chwilach fan reportaży wydawnictwa Czarnego, grania w Call of Duty i kibicowania Manchesterowi United.

Beata Gędźba – Kaczmarek

Posiada przeszło dwudziestotrzyletni staż pracy, jednak w zawodzie psychologa pracuje od piętnastu lat. Jako psycholog włącza się w szereg działań związanych z wolontariatem i działań środowiskowych różnych organizacji i instytucji. Współpracuje między innymi z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Zespołem ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej (wcześniej Przemocy w Rodzinie), uczestniczy w spotkaniach zespołu w związku z wszczętymi procedurami „Niebieskiej Karty”, współpracuje z Policją. Szkoliła pracowników służb emergencyjnych, pracowników firm, urzędów oraz instytucji. Od niedawna współprowadzi także w przestrzeni wirtualnej webinaria o charakterze psychoedukacyjnym i profilaktycznym.

Marta Stelmach

Prezes Zarządu Polsko – Tunezyjskiej Izby Gospodarczej, właścicielka firmy MS Consulting, Doradca w zakresie budowania wizerunku, strategii marketingowej oraz strategii komunikacji marki z 15 – letnim doświadczeniem.

Podczas swojej kariery zawodowej pracowałam w zespołach odpowiedzialnych za planowanie i wdrożenie strategii wizerunkowej i employer brandingowej oraz za komunikację zewnętrzną i wewnętrzną w przedsiębiorstwie. Współpracowałam z wieloma firmami o zróżnicowanej strukturze i z różnych branż.

Obecnie wspieram przedsiębiorców w skutecznej komunikacji z klientami i buduję trwałe relacje z partnerami biznesowymi. Efektem tych działań jest stworzenie Polsko – Tunezyjskiej Izby Gospodarczej, która została założona aby stworzyć możliwości inwestycyjnych dla przedsiębiorców w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie poprzez Polskę, Tunezję i Arabię Saudyjską.

Hanna Wiśniewska 

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Produkcja Audiowizualna. Jedna z założycielek Koła Naukowego Bezpieczeństwa i Obronności na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, uczestniczyła w naukowych konferencjach, w tym w konferencji „Debiut Młodych Naukowców 2022″, gdzie prezentowała referat o tematyce „Wojna informacyjna – dezinformacja i fake newsy jako zagrożenia XXI wieku: kazus konfliktu rosyjsko-ukraińskiego”. Profesjonalnie związana z agencją marketingową. Łączy obszary produkcji audiowizualnej i szeroko pojętego bezpieczeństwa tworząc  m.in. spot edukacyjny pod nazwą „Nie masz pewności – nie udostępniaj”. Pasjonatka cyberbezpieczeństwa, nieustannie pogłębia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w webinarach z tej dziedziny.

Aleksandra Mazurek

Studencka II roku studiów magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo narodowe ze specjalizacją cyberbezpieczeństwo, na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jedna z założycielek oraz wieloletnia przewodnicząca Koła Naukowego Bezpieczeństwa i Obronności WNPiD UAM. Współorganizatorka wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konferencji naukowych, m.in„Europa XXI wieku” oraz „Ewolucja Systemu Politycznego”. Zainteresowania koncentrują się wokół polityki bezpieczeństwa i zastosowania najnowszych technologii.

Katarzyna Mania

Doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UAM w dyscyplinie nauk o komunikacji społecznej i mediach. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na postępie technologicznym — w szczególności na rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji oraz jej oddziaływaniu na funkcjonowanie nowych mediów i ich odbiorców.

Magdalena Swobodzian

Polonistka i wychowawczyni z 13-letnim stażem pracy w szkole, specjalistka public relations. Zaczynałam swoją przygodę ze szkolnictwem w gimnazjum. Tam przepracowałam 7 lat. Od 2017r. pracuję w szkole podstawowej, ucząc języka polskiego w klasach 4-8. Interesuję się dziennikarstwem (prowadzę w szkole e-gazetkę), filmem oraz uwielbiam podróże. Jestem autorką wielu innowacji oraz projektów, w tym ogólnopolskich, w których wraz z uczniami i ich rodzicami, pozyskiwałam pieniądze na rozwój edukacji i szkoły. Od roku jestem nauczycielem dyplomowanym. Pomimo tego, że na co dzień zmagam się z wieloma trudnościami wychowawczymi, to lubię swoją pracę, a relacje z ludźmi są dla mnie bardzo ważne.

Oceń artykuł