CEE Digital Summit 2022

“Współpraca w zakresie cyberbezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej jest koniecznością” wskazał Mateusz Morawiecki w liście odczytanym podczas otwarcia szczytu cyfrowego CEE Digital Summit 2022.

“To już nie tylko kwestia ochrony przed dezinformacją, stawką jest odporność na ataki hybrydowe, które mogą paraliżować krytyczną infrastrukturą państw”

Mateusz Morawiecki, CEE Digital Summit 2022

Według szefa rządu metody agresora się zmieniły, ale cele pozostają takie same a region Europy Środkowo-Wschodniej jest głównym celem cybernetycznej agresji. “Z tego powodu musimy działać i zacieśniać współpracę cyfrową” – zaznaczył.

W ocenie premiera kluczowa jest zarówna współpraca na szczeblu międzynarodowym jak i pomiędzy platformami internetowymi i instytucjami.

“Cyberbezpiecześntwo to gra zespołowa, bez zaufania budowanego poprzez solidarne działanie nie zdołamy przeciwstawić się napływowi dezinformacyjnych treści”

Mateusz Morawiecki, CEE Digital Summit 2022

CEE Digital Summit 2022 to konferencja w branży cyfrowej zwołana z inicjatywy krajów Trójmorza, zorganizowana przez Związek Cyfrowa Polska i koalicję CEE Digital Coalition.

Oceń artykuł
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

3,997FaniLubię
150ObserwującyObserwuj
40SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Czym jest cyberprzemoc?

Jak działa TLS/SSL

Czym jest Cryptojacking

ICMP Flood

Czym jest atak DoS

× Chat