Podsumowanie II Międzynarodowej Konferencji Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Miło nam poinformować, że w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie 12 kwietnia 2024 r. odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego, poświęcona tematyce “Cyberbezpieczeństwo nowych technologii”. Wydarzenie to, zorganizowane we współpracy z renomowanymi instytucjami akademickimi, zgromadziło ekspertów i naukowców z kraju oraz zagranicy, w tym z Ukrainy.

Źródło: Facebook (Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie).

Konferencja została objęta patronatem honorowym przez osobistości i instytucje, w tym:

– Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza

– Rektora PANS, prof. dra hab. inż. Arkadiusza Tofila

– Senatora RP, prof. dra hab. Józefa Zająca

– Rektora prof. dr hab. Ihora Tsependę

oraz wspierana przez liczne instytucje, w tym Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, Fundację Instytut Cyberbezpieczeństwa, i inne.

Wydarzenie rozpoczęło się od słów wstępnych Prorektora ds. Rozwoju, prof. Józefa Zająca, które następnie uzupełnili inni znaczący uczestnicy, w tym Prorektor ds. Studenckich dr Beata Fałda oraz Dyrektor Instytutu Matematyki i Informatyki dr Jarosław Kapeluszny. Sesje naukowe prowadzone przez dr Sławomira Żurawskiego, dr Emilię Ordyniec i dr Iwonę Lasek-Surowiec obejmowały referaty na aktualne tematy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Konferencja cieszyła się obecnością przedstawicieli różnych instytucji bezpieczeństwa, w tym Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Policji, Straży Granicznej, i wielu innych. Niezwykle cenne były również prezentacje takie jak „Cyberprzestrzeń wyzwaniem dla potencjału naukowego młodego pokolenia” Pani K. Brysiak, „Cyberprzestępczość jako zagrożenie globalne” Pani N. Urbańska, oraz „Sztuczna inteligencja jako wyzwanie przyszłości” Pana M. Rutkowskiego, podczas konferencji wystąpili również eksperci naszej Fundacji.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom i partnerom za ich wkład i zaangażowanie, które przyczyniły się do sukcesu tej ważnej inicjatywy akademickiej. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami konferencyjnymi i do udziału w przyszłych wydarzeniach organizowanych przez PANS w Chełmie.

Oceń artykuł
Zobacz:  EPA wprowadza nowy obowiązek dla Stanów Zjednoczonych.

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

12,018FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
168SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat