Podczas ostatniego webinaru poruszyliśmy temat planowania bezpiecznych wakacji za granicą. Nasi rozmówcy rozmawiali między innymi o tym, jak uchronić się przed cyberzagrożeniami w przestrzeni internetowej oraz jak cyberprzestępcy mogą próbować nas oszukać podczas naszej podróży.
W webinarze rozmawiają:
Jan Sobieraj – analityk i koordynator ds. wydarzeń w Instytucie Nowej Europy. Absolwent politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Jego zainteresowania badawcze podzielone są między sytuację społeczno-polityczną państw obszaru Europy Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Rosji, a politykę wewnętrzną Polski oraz polską politykę wschodnią. Aktualnie swoje badania prowadzi w zakresie sektora energetycznego Rosji oraz jej relacji z UE.
Mikołaj Rogalewicz – specjalista ds. dezinformacji, analityk ds. dezinformacji rosyjskiej w projekcie Obserwatorzy Kremla. Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UW. Jego zainteresowania badawcze związane są ze zwalczaniem dezinformacji przez UE i NATO. Przez ponad 3 lata pracował jako analityk w polskiej organizacji fact-checkingowej. Specjalizuje się w problematyce dezinformacji rosyjskiej.
Tadeusz Misterek – doradca w zakresie strategicznych polityk publicznych dla jednostek samorządowych oraz centralnych, absolwent stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoje zainteresowania eksperckie skupia na transformacji cyfrowej oraz transformacji energetycznej. Wśród zrealizowanych przez niego projektów znajdują się m.in. analityczne, inwestycyjne, strategiczne czy planistyczne.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się o paru wskazówkach, dzięki którym unikniecie problemów związanych z działalnością złodziei tożsamości to zachęcamy Was do przeczytania artykułu: