Cyberatak na Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki

Cyberatak na Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki

W ostatnich dniach doszło do poważnego cyberataku na terenie naszego Państwa. Jego ofiarą stał się Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przez atak na szpital, nie działają systemy informatyczne, a placówka musi opierać się na tradycyjnej dokumentacji.

Trudności w funkcjonowaniu placówki

W tym momencie nie wiemy, za jak długo systemy informatyczne zostaną ponownie całkowicie uruchomione. “Prowadzimy intensywne działania, które mają doprowadzić do jak najszybszego, pełnego ich uruchomienia. We wspomnianych działaniach uczestniczy cały zespół IT ICZMP przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, Centrum e-Zdrowia i NASK (…) nie możemy wykluczyć w najbliższych kilku dniach pewnych utrudnień dla pacjentów. Dlatego apelujemy o wyrozumiałość. O przywróceniu pełnej sprawności systemu informatycznego będziemy informować”. Takiej informacji udzielił rzecznik prasowy Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki Adam Czerwiński.

I właśnie o takich problemach informują pacjenci łódzkiego szpitala. Mają oni utrudniony dostęp do wyników badań, są problemy z wypisaniem ze szpitala i wystawieniem elektronicznych recept. Mimo wszystko większość obszarów pracy szpitala działa. Szczególnie te, które odpowiedzialne są za ratowanie życia i zdrowia pacjentów.

Serwis sekurak.pl podaje nieoficjalnie, że Instytut padł ofiarą ataku ransomware (rodzaj cyberataku, w którym haker uzyskuje dostęp do Twojego komputera i szyfruje Twoje dane). Na ten moment nie wiadomo, kto stoi za tym atakiem hackerskim.

4.9/5 - (Głosów: 9)
Zobacz:  Masowe cyberataki - na celowniku Polska.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

12,018FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
168SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat