Masowe cyberataki – na celowniku Polska.

Jak podaje PAP:

Rosja planuje przeprowadzić masowe cyberataki na obiekty infrastruktury krytycznej na Ukrainie, w szczególności energetykę, a także zwiększyć liczbę ataków DDoS na instytucje w Polsce i krajach bałtyckich. Źródłem informacji jest ukraiński portal Prawda, który opiera swoje informacje o dane Ukraińskiego wywiadu.

Portal powołując się na oficjalny komunikat służb prasowych Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy podaje:

„Przede wszystkim atak będzie wymierzony w przedsiębiorstwa przemysłu energetycznego. Pozwoli to wrogowi spróbować zwiększyć efekt uderzeń rakietowych w obiekty energetyczne, przede wszystkim na wschodzie i południowe regiony Ukrainy”.

Ukraiński wywiad podkreśla, że w ten sposób Rosjanie będą próbowali spowolnić kontrofensywę ukraińskich wojski. Według ukraińskich analityków podczas prowadzenia operacji zostaną wykorzystane doświadczenia cyberataków na systemy energetyczne Ukrainy w 2015 i 2016 roku.

Według agencji prasowej Rosja planuje zwiększyć intensywność ataków typu Denial od Service na infrastrukturę krytyczną najbliższych sojuszników Ukrainy, przede wszystkim Polski i państw bałtyckich.

Źródło: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1435328%2Crosja-szykuje-masowe-cyberataki-na-celowniku-tez-polska.html

5/5 - (Głosów: 8)
Zobacz:  AI zagraża cyberbezpieczeństwu, ostrzega brytyjskie NCSC
Następny artykuł

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

12,018FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
168SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat