Cyberbezpieczeństwo dla mikro i małych firm

Podcast na temat cyberbezpieczeństwa dla mikro i małych firm

W ramach serii podcastów na temat cyberbezpieczeństwa, które udostępniamy w serwisach społecznościowych przygotowaliśmy materiał dotyczący bezpieczeństwa firm. Oszustwa, wyłudzenia i innego rodzaju ataki są wpisane w rzeczywistość małych i średnich firm. Branża, w której prowadzona jest działalność i wielkość firmy mają coraz mniejsze znaczenie dla atakujących. Przestępstwa cybernetyczne dotyczą niemalże wszystkich przedsiębiorców.

W naszym podcaście przedstawiamy podstawowe pojęcia i techniki dzięki, którym zwiększysz bezpieczeństwo firmy w cyberprzestrzeni.

Jak atakowane są mikro i małe firmy?

Najczęstszą formą ataku są ataki phishingowe. To bardzo prosta i skuteczna metoda oszustwa, która polega na nakłonieniu ofiary do podjęcia określonego działania, takiego jak choćby kliknięcie w zainfekowany załącznik lub pobranie dokumentu. Atak ma na celu najczęsciej wykradzenie informacji lub instalację złośliwego oprogramowania.

Druga najbardziej spotykana kategoria ataku to DoS (Denial of Service). Odmowa Usługi (DoS) polega na wysyłaniu dużej liczby danych, zapytań i informacji, co prowadzi do przeciążenia serwera i powoduje jego niedostępność.

Jak zabezpieczyć firmę przed cyberatakami?

Dzięki naszym materiałom pracownicy i właściciele dowiedzą się jakie zagrożenia na nich czyhają i jak się chronić przed utrudnieniem lub paraliż normalnych funkcji przedsiębiorstwa, wynikających z cyberataku, po którym właściciele firmy bądź pracownicy nie mają dostępu do danych, na przykład nie mogą zalogować się zdalnie na skrzynkę pocztową lub uzyskać dostęp do dysku w chmurze.

Pamiętaj, że podstawą ochorny jest zapobieganie. Dbaj o aktualne informacji o procedurach postępowania w sytuacji cyberzagrożenia i cyberataku dla twojej firmy. Jeśli takich procedur nie masz, warto je stworzyć. Z reguły, za tego typu polityki odpowiada administrator bezpieczeństwa danych bądź specjalista IT. Jeśli w firmie niema takiej osoby, może być ekspert zewnętrzny.

Zobacz:  Internet rzeczy - czym jest i jak bezpiecznie z niego korzystać.

Pamiętaj też o szkoleniach specjalistycznych z cyberbezpieczeństwa. Takich, które pokażą w jaki sposób reagować na cyberataki oraz im zapobiegać.

Oceń artykuł

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

11,630FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
159SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat