Generał dywizji Karol Molenda: Strażnik polskiej cyberprzestrzeni

Generał dywizji Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, jest jednym z najważniejszych strażników polskiej cyberprzestrzeni. Jego nieustające wysiłki i poświęcenie przyczyniły się do tego, że Polska znalazła się na szóstym miejscu w dorocznym Cyber Defence Index 2023 opublikowanym przez Massachusetts Institute of Technology.

Polska cyfrowa armia

Polska cyfrowa armia, pod dowództwem generała Molendy, pokonała w rankingu takie potęgi jak Francja, Chiny, Niemcy i Wielka Brytania. To osiągnięcie jest dowodem na to, że polskie wojsko jest w stanie skutecznie bronić kraju w cyberprzestrzeni. Generał Molenda podkreślił, że systemy bezpieczeństwa polskiego wojska “nigdy nie zostały poddane skutecznemu atakowi wroga, chyba że sami celowo mu na to pozwoliliśmy”.

Generał dywizji Karol Molenda

Generał Molenda jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej i Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie. Jego kariera wojskowa obejmuje służbę w 12 batalionie dowodzenia i Centrum Bezpieczeństwa Teleinformatycznego. W lutym 2019 roku został pełnomocnikiem ministra obrony narodowej ds. utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni. W lutym 2022 roku został dowódcą Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Generał Molenda jest pasjonatem i ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Jego praca przyczyniła się do stworzenia jednego z najbardziej zaawansowanych laboratoriów informatyki
śledczej.

Sukces Polski w Cyber Defence Index 2023 jest powodem do dumy dla wszystkich Polaków. Jest to dowód na to, że nasz kraj jest w stanie skutecznie bronić się przed zagrożeniami cybernetycznymi. Generał dywizji Karol Molenda i jego zespół zasługują na uznanie za swoją ciężką pracę i poświęcenie na rzecz bezpieczeństwa naszego kraju. Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o pracy generała Molendy i polskiej cyberarmii, polecamy wywiad z Panem Generałem dostępny pod linkiem poniżej.

Oceń artykuł
Zobacz:  Messenger w Ogniu Ataków Phishingowych

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

12,018FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
168SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat