Cyberprzestępczość

Wraz z rozwojem innowacji technologicznej rozwija się cyberprzestępczość, której łupem coraz częściej padają osoby prywatne oraz przedsiębiorstwa. By jej przeciwdziałać powstało wiele projektów prowadzonych zarówno przez prywant przedsiębiorstwa jak i instytucje zależne od państwa. Prowadzą one rożnego rodzaju akcje edukacyjne.

Niestety statystyki pokazują że podjęte działania są niewystarczające. Głównie ze względu na fakt, że docierają do zbyt małej ilości odbiorców. Skali problemu przedstawiają dane statystyczne udostępniane rok rocznie przez CERT Polska:

CERT Polska odnotował wzrost obsłużonych incydentów na poziomie 182 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Przypomnijmy, że w 2020 r. CERT Polska obsłużył 10 420 unikalnych incydentów cyberbezpieczeństwa.”

Jako Fundacja Instyty Bezpieczeństwa, staramy się dołożyć cegiełkę do wspolnego wysiłku przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Nasz Inicjatywa ma na celu przede wszystkim zapobieganie cyberprzestępczości — zarówno poprzez edukację techniczną jak i prawną.

Nasze działania skupiają się głównie na:

  • przeciwdziałaniu poprzez edukację, kampanie informacyjne i szkolenia.
  • pomocy osobom dotkniętym i narażonym na cyberprzestępstwa poprzez dostarczanie informacji i rekomendacji.
5/5 - (Głosów: 1)
Zobacz:  Statystyki za rok 2022

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

6,920FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
103SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat