Dzieci i technologia

Media Społecznościowe i inne użytkowane przez dzieci zasoby w internecie mogą stanowić poważne zagrożenie dla najmłodszych.

W dzisiejszych czasach dzieci coraz wcześniej zaczynają korzystać z Internetu, co niesie ze sobą wiele możliwości, ale także zagrożeń. Wirtualny świat pełen jest treści, które mogą negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka, jak również narażać je na ryzyko bezpieczeństwa. Z tego powodu ważne jest, aby rodzice, opiekunowie i nauczyciele mieli świadomość potencjalnych zagrożeń i wiedzieli, jak chronić dzieci przed nimi. W naszym webinarze przedstawiamy najczęstsze zagrożenia dla dzieci w Internecie oraz sposoby na zapobieganie im.

Poprzedni webinar poświęcony cyberprzemocy (cyberbullying), która w przypadku dzieci i młodzieży to najczęściej przemoc rówieśnicza przy użyciu internetu i telefonów komórkowych, stanowi wstęp do problematyki. W obecnych czasach to jedno z poważniejszych i bardziej powszechnych zagrożeń, z jakimi mogą mieć kontakt młodzi internauci, szczególnie w wieku nastoletnim.

O zagrożeniach dla dzieci rozmawiają:

Magdalena Swobodzian – dyplomowana nauczycielka języka polskiego, oligofrenopedagog i wychowawca z 13-letnim stażem pracy w szkole

Beata Gędźba-Kaczmarek – psycholog, doradca zawodowy i edukacyjny, terapeuta zaburzeń ze spektrum autyzmu. Pracuje w szkole podstawowej, w szkole średniej, ale także z pacjentami w hospicyjnym ośrodku medycznym.

Wiktor Sędkowski – specjalista w Fundacji Instytut Cyberbezpieczeństwa

DZIECI-I-TECHNOLOGIA_v2

Oceń artykuł
Zobacz:  Jak się zakochać i stracić pieniądze cz.2

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

12,175FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
188SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat