Jak zagwarantować bezpieczną komunikację w sieci

Czym jest bezpieczna komunikacja w sieci?

Według Instytutu SANS, bezpieczeństwo sieci to proces podejmowania środków zapobiegawczych w celu ochrony podstawowej infrastruktury sieciowej przed nieautoryzowanym dostępem, niewłaściwym użyciem, nieprawidłowym działaniem, modyfikacją lub zniszczeniem. Wdrożenie odpowiednich środków bezpieczeństwa umożliwia komputerom, użytkownikom i programom wykonywanie dozwolonych funkcji krytycznych w bezpiecznym środowisku.

Zabezpieczenie sieci wymaga złożonej konfiguracji urządzeń sprzętowych, takich jak routery, zapory ogniowe i aplikacje oprogramowania antywirusowego. Agencje rządowe i przedsiębiorstwa zatrudniają wysoko wykwalifikowanych analityków bezpieczeństwa informacji, którzy wdrażają plany bezpieczeństwa i stale monitorują ich skuteczność.

Dlaczego bezpieczeństwo sieci jest ważne?

Bezpieczeństwo sieci jest ważne zarówno dla sieci domowych, jak i w świecie biznesu. Większość domów z szybkim łączem internetowym posiada jeden lub więcej routerów bezprzewodowych, które mogą zostać wykorzystane, jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone. Solidny system bezpieczeństwa sieciowego pomaga zmniejszyć ryzyko utraty danych, kradzieży i sabotażu.

W ramach webinaru prelegenci przedstawiają praktyki związane z bezpieczeństwem komunikacji internetowej. Poruszana jest kwestia najczęściej popełnianych błędy bezpieczeństwa prowadzących do utraty danych i przestępstw związanych z tym zagadnieniem. Pokazujemy jak poprawnie korzystać z szyfrowanych połączeń aby utrudnić i uniemożliwić przestępcom podsłuchiwanie i pozyskiwanie danych użytkownika.

Oceń artykuł

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

3,997FaniLubię
150ObserwującyObserwuj
40SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Czym jest cyberprzemoc?

Jak działa TLS/SSL

Czym jest Cryptojacking

ICMP Flood

Czym jest atak DoS

× Chat