Podcasty

Podcasty na temat cyberbezpieczeństwa

Nasza fundacja przygotowuje podcasty na temat cyberbezpieczeństwa, które udostępniamy za darmo w serwisach społecznościowych.

Obecnie przygotowujemy dwie oddzielne serie podcastów:

  • Czy to bezpieczne
  • Prewencyjnie informujemy

Czy to bezpieczne

“Czy to bezpieczne” to seria 5-minutowych nagrań, które poruszają tematy związane z bezpieczeństwem w cyfrowym świecie. Skondensowana informacja ma za zadanie odpowiadać, na zwięźle zadane pytania takie jak:

  • Czy używanie zakupionego w lombardzie telefonu jest bezpieczne?
  • Czy podłączanie się do otwartego WiFi na lotnisku jest ryzykowne?
  • Czy hakerzy mogą wyłączyć prąd w moim akwarium i zabić moje rybki?
  • Co to jest DoS i czy przez niego naprawdę mogę nie napić się kawy?

Tematy staramy dobrać się tak, aby bardziej biegłe techniczne osoby mogły wykorzystać przekazane informacje w celu informowania innych. Dobrze wiemy, że osoby niezainteresowane tematem bezpieczeństwa, nie szukają takich informacji. Liczymy jednak, że przygotowane kilkuminutowe nagrania będą przez bardziej odpowiedzialnych użytkowników przekazywane innym, bardziej narażonym na niebezpieczeństwo.

Prewencyjnie informujemy

Drugi z naszych programów z nagraniami audio to seria “Prewencyjnie informujemy”. Ten program został przygotowany dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Jest on odpowiedzią na szerzące się w internecie przypadki oszustw i innych cięższych w kalibrze przestępstw.

Zapraszani przez nas goście zgłębiają tematy związane z bezpieczeństwem w internecie oraz szeroko pojętym przeciwdziałaniem cyberprzestępczości. Podcasty udostępniamy na YouTube.

Oceń artykuł
Zobacz:  Ile kosztują dane osobowe w Internecie?
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

12,018FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
168SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat