Wirtualne Sieci Prywatne

Wirtualne Sieci Prywatne (VPN, ang. Virtual Private Network) to technologia, która umożliwia tworzenie bezpiecznego i prywatnego połączenia sieciowego przez publiczną sieć, taką jak Internet. Głównym celem VPN jest zapewnienie poufności danych przesyłanych między urządzeniami.

Korzystając z VPN, twoje urządzenie (np. komputer, smartphone) tworzy szyfrowane połączenie z serwerem VPN znajdującym się w innym miejscu geograficznym. Wszystkie dane przesyłane między twoim urządzeniem, a serwerem VPN są zabezpieczone przy użyciu protokołów szyfrowania, co oznacza, że ​​są one nieczytelne dla osób niepowołanych.

Istnieje kilka powodów, dla których ludzie korzystają z VPN-ów. Jednym z głównych powodów jest fakt, że VPN zapewnia dodatkową warstwę ochrony, szczególnie w przypadku korzystania z niezaufanych sieci Wi-Fi w miejscach publicznych. VPN ukrywa także twoje prawdziwe IP, nadając Ci tymczasowy adres IP serwera VPN. Dzięki temu twoja aktywność w Internecie jest trudniejsza do śledzenia przez strony internetowe, dostawców usług internetowych i inne podmioty.


Więcej na temat Wirtualnych Sieci Prywatnych możecie dowiedzieć się z naszego webinaru:

Oceń artykuł
Zobacz:  Darmowa pomoc prawna i techniczna

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

10,272FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
134SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat