Zamiast zysku 250 tysięcy złotych straty

Przypadek mieszkańca powiatu krośnieńskiego ukazuje niebezpieczeństwa związane z ufaniem internetowym „ekspertom” w zakresie inwestycji.

Mężczyzna, skuszony obietnicą szybkiego zysku, zdecydował się zainwestować na giełdzie, co ostatecznie doprowadziło do straty 250 tysięcy złotych. Jego historia rozpoczęła się od ogłoszenia na portalu społecznościowym, które zachęciło go do założenia konta na stronie giełdowej. Tam nawiązał kontakt z osobą podającą się za eksperta giełdowego, który przekonał go do inwestycji w kryptowaluty. Mężczyzna, uwierzywszy w rzetelność i kompetencje eksperta, zainwestował znaczną sumę, początkowo osiągając zysk. Następnie, na sugestię eksperta, wziął kredyt, aby inwestować jeszcze więcej. Po serii inwestycji, które wydawały się przynoszące zyski, mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został poproszony o dodatkową wpłatę, aby móc wypłacić zarobione pieniądze. W tym momencie zdał sobie sprawę, że został oszukany.

Lubuska Policja apeluje o ostrożność i ograniczone zaufanie do internetowych doradców finansowych, a na a swoim profilu przypomina o rozwadze i czujności w sieci:

• Nigdy nie podejmuj decyzji „na już”, „tu i teraz”. Zawsze masz czas na przemyślenie ewentualnej inwestycji.

• Zawsze stosuj zasadę ograniczonego zaufania.

• Pytaj, dociekaj i nie daj się zbyć! Jeśli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości lub masz za mało informacji, nie bój się zapytać. Uczciwa firma bez problemu odpowie na każde pytanie. Oszust będzie miał z tym zapewne problem.

• W życiu nie ma nic za darmo. Jeśli ktoś oferuje nam niebotyczny zyski i oferuje pomoc przy wzięciu kredytu, to już w naszej głowie powinna zapalić się czerwona lampka, że coś może być nie tak.

• Twoje dane logowania, w tym do bankowości elektronicznej są tylko Twoje! Nigdy nie udostępniaj tak wrażliwych informacji osobom trzecim.

• Nigdy nie klikaj w link oraz nie instaluj aplikacji niewiadomego pochodzenia.

• Nigdy ślepo nie wykonuj poleceń wydawanych przez nieznajomego.

Zobacz:  Mistrzostwa Świata na celowniku cyberprzestępców

• Zanim zainwestujesz pieniądze, dowiedz się jak najwięcej na ten temat. Niech nieznajomy z Internetu nie będzie twoim doradcą, bo zamiast zysku może być strata.

Oceń artykuł

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

12,018FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
168SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat