Jak uchronić się przed niechcianymi połączeniami?

(nie)ZNANE połączenia

Z każdym razem, gdy dzwoni nieznany numer, zastanawiamy się, kto wykonuje do Nas połączenie. Nie znamy zamiarów dzwoniącego, więc odbieranie takich połączeń może być ryzykowne. Jeśli jest to ważne połączenie, osoba dzwoniąca zazwyczaj zostawi wiadomość lub spróbuje ponownie skontaktować się z Nami. W wielu przypadkach zamiarem osób do Nas dzwoniących jest sprzedaż jakiegoś produktu lub usługi. W nieznanych Nam numerach mogą się również ukrywać różnego rodzaju oszustwa i próby wyłudzenia informacji osobistych. Dlatego, gdy zdecydujemy się odebrać połączenie z nieznanego numeru, ważne jest, aby być ostrożnym i nie udostępniać żadnych danych wrażliwych.

Istnieją aplikacje, które pozwolą Ci blokować niechciane połączenia i spam telefoniczny. Mają one również funkcje umożliwiające tworzenie tzw. czarnej listy, czyli listy numerów, które chcesz zablokować. Część z tych aplikacji oferuje również możliwość wyświetlania nazw i informacji o numerze telefonu, które pomogą Ci zdecydować, czy chcesz odebrać dane połączenie, czy nie. Aby pomóc Ci z niechcianymi połączeniami, przedstawię Ci parę aplikacji wartych uwagi i porównam ich funkcje.


1. Truecaller

Jest to aplikacja typu „czyj to numer”. Oferuje ona funkcje, dzięki którym możesz zidentyfikować dane osoby dzwoniącej, blokować niechciane numery lub spam, wyszukiwać informacji na temat numeru, który próbował się z tobą skontaktować. Dodatkowo aplikacja posiada trzy plany premium, oferujące dodatkowe możliwości takie na przykład jak sprawdzanie kto wyszukiwał Twój numer telefonu.

Link do pobrania aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.truecaller


2. Showcaller: Caller ID & Block

Jest to aplikacja, która specjalizuje się w identyfikowaniu połączeń przychodzących. Jest bardzo przejrzysta oraz ma dostęp do bogatej bazy danych numerów telefonów z całego świata. Showcaller posiada najważniejsze funkcje, jednak ilość funkcji dodatkowych jest znikoma chociażby
w porównaniu do aplikacji Truecaller. Wersja premium aplikacji wiele nie zmienia i jest główną cechą jest po prostu brak reklam.

Zobacz:  Oszustwa na "dodatek węglowy"

Link do pobrania aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.allinone.callerid


3. Hiya

Główne opcje zawarte w aplikacji to blokowanie połączeń, listy blokowania połączeń i SMS-ów
z niechcianych numerów oraz powiadomienia o spamie. Program posiada bazę danych bogatą w setki milionów numerów telefonów. Dzięki temu połączenia od spamerów i oszustów są skutecznie blokowane. Wersja premium nie oferuje nam dodatkowych funkcji, ale za to rozszerza możliwości tych, do których mamy już dostęp.

Link do pobrania aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.webascender.callerid&hl=pl&gl=US


4. Orange Telefon

Jest to aplikacja przygotowana przez operatora Orange, która jest filtrem niechcianych połączeń. Jej zadaniem jest identyfikacja spamów i ostrzeganie użytkownika przed potencjalnie szkodliwymi numerami. Aplikacja pozwala uzyskać informacje o tym, kto wykonuje do Nas połączenie, już na ekranie odbierania. Orange Telefon działa na bazie numerów i rekomendacji użytkowników. Aplikacja jest dostępna na system android i iOS. Niestety aplikacja na telefonach od Appla ostrzega jedynie
o tym, że nieznany numer jest klasyfikowany jako złośliwy lub telemarketing.

Link do pobrania aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orange.phone


5. Aplikacja systemowa

Domyślne aplikacje systemowe również świadczą usługi ochrony przed spamem i zagrożeniami. Za ich pomocą możesz oznaczać spam oraz marketing poprzez ręczną blokadę numeru.

Opis funkcji aplikacji: https://support.google.com/phoneapp/answer/3459196?hl=pl

4.8/5 - (Głosów: 5)

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

13,555FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
219SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat