Google wykryje kradzież telefonu

Na całym świecie kradzieże telefonów stanowią ogromny problem – według serwisu Wired w Londynie co sześć minut dochodzi do kradzieży telefonu. Złodzieje jeżdżący na rowerach elektrycznych lub hulajnogach mogą wyrwać komuś telefon z ręki, kieszonkowcy mogą z łatwością wyrwać urządzenia z toreb, a inne osoby zaglądając przez ramię, mogą poznać kod PIN telefonu, zanim ukradną urządzenie.

Skradzione telefony przestępcy mogą odsprzedać lub przekazać osobom, które będą mogły rozebrać je na części i sprzedać te komponenty. Jednak niektórzy przestępcy będą również próbować odblokować telefon aby uzyskać dostęp do wrażliwych danych lub aplikacji bankowych aby dodatkowo ukraść pieniądze właściciela telefonu.

Telefony z Androidem wkrótce będą wykorzystywać sztuczną inteligencję do automatycznego wykrywania wyrwania urządzenia z ręki i blokowania się w przypadku wykrycia kradzieży. Na stronie https://blog.google/products/android/android-theft-protection można przeczytać więcej na temat nowej funkcji androida. W skrócie blokada wykrywania kradzieży to funkcja, która wykorzystuje sztuczną inteligencję Google do wykrywania, czy ktoś wyrywa Ci telefon z ręki i próbuje uciec. W przypadku wykrycia typowego ruchu związanego z kradzieżą ekran telefonu szybko się blokuje, co uniemożliwia złodziejom utrzymania telefonu w stanie odblokowanym i tym samym dostępu do danych. Android rozpozna także inne oznaki wskazujące, że urządzenie trafiło w niepowołane ręce. Na przykład zablokuje ekran urządzenia, gdy zostanie podjęta duża liczba nieudanych prób uwierzytelnienia. Blokada wykrywania kradzieży i blokada urządzenia offline będą dostępne na urządzeniach z Androidem 10 lub nowszym w ramach aktualizacji usług Google Play jeszcze w tym roku.

Źródło: Google

Oprócz tego, w Androidzie 15, zostaną wprowadzone mechanizmy, które będą skanować w czasie rzeczywistym sposób, w jaki aplikacje korzystają z „wrażliwych uprawnień”, w celu wykrycia potencjalnie podejrzanych działań aplikacji.

Oceń artykuł
Zobacz:  Darknet: ciemna strona internetu

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

12,175FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
188SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat