Cyberatak na zakłady bukmacherskie Totolotek S.A

Nieautoryzowane próby logowania do kont użytkowników lotto

W ostatnim czasie doszło do próby przejęcia kont użytkowników z platformy online zakładów bukmacherskich Totolotka. Nie był to jednak bezpośredni wyciek danych z bazy strony lotto.pl. Najprawdopodobniej ktoś wykorzystał wycieki z innych baz, zbierając loginy i hasła, a następnie postanowił przetestował możliwość zalogowania do serwisu “Totolotka” za ich pośrednictwem.


Wiadomość do użytkowników

Zespół zakładów bukmacherskich wystosował odpowiednią wiadomość do użytkowników portalu lotto.pl w wyniku zaistniałej sytuacji. Możemy się z niej dowiedzieć, że dane użyte do próby logowania pochodzą z zewnętrznej bazy i problem dotknął tylko części użytkowników, którzy używają tych samych loginów i haseł na innych portalach. Na całe szczęście był to tylko mały odsetek zarejestrowanych użytkowników, a każda osoba dotknięta nieautoryzowaną próbą zalogowania do konta, została o tym poinformowana. Pełna treść wiadomości znajduje się pod tym linkiem:

https://totalizator-sportowy.pl/n/39005/865EC/


Przestroga na przyszłość

Przede wszystkim pamiętajmy, aby nie używać tego samego hasła na różnych platformach. W przypadku wycieku danych z jakiejś bazy, mamy pewność że nasze konta na innych platformach są bezpieczne. Aby ułatwić sobie zapamiętanie i tworzenie haseł do różnych platform, warto używać managera haseł. Jeżeli jednak samemu wymyślasz hasła, pamiętaj o tym, żeby były jak najsilniejsze oraz zadbaj o ich bezpieczeństwo. Wszelkie wskazówki dotyczące tworzenia silnego hasła możesz znaleźć naszych social mediach, do których odwiedzenia serdecznie Cię zapraszamy!

silne hasła
4.9/5 - (Głosów: 7)
Zobacz:  AI zagraża cyberbezpieczeństwu, ostrzega brytyjskie NCSC

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

13,555FaniLubię
243ObserwującyObserwuj
219SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

× Chat