Cyberatak na zakłady bukmacherskie Totolotek S.A

Nieautoryzowane próby logowania do kont użytkowników lotto

W ostatnim czasie doszło do próby przejęcia kont użytkowników z platformy online zakładów bukmacherskich Totolotka. Nie był to jednak bezpośredni wyciek danych z bazy strony lotto.pl. Najprawdopodobniej ktoś wykorzystał wycieki z innych baz, zbierając loginy i hasła, a następnie postanowił przetestował możliwość zalogowania do serwisu “Totolotka” za ich pośrednictwem.


Wiadomość do użytkowników

Zespół zakładów bukmacherskich wystosował odpowiednią wiadomość do użytkowników portalu lotto.pl w wyniku zaistniałej sytuacji. Możemy się z niej dowiedzieć, że dane użyte do próby logowania pochodzą z zewnętrznej bazy i problem dotknął tylko części użytkowników, którzy używają tych samych loginów i haseł na innych portalach. Na całe szczęście był to tylko mały odsetek zarejestrowanych użytkowników, a każda osoba dotknięta nieautoryzowaną próbą zalogowania do konta, została o tym poinformowana. Pełna treść wiadomości znajduje się pod tym linkiem:

https://totalizator-sportowy.pl/n/39005/865EC/


Przestroga na przyszłość

Przede wszystkim pamiętajmy, aby nie używać tego samego hasła na różnych platformach. W przypadku wycieku danych z jakiejś bazy, mamy pewność że nasze konta na innych platformach są bezpieczne. Aby ułatwić sobie zapamiętanie i tworzenie haseł do różnych platform, warto używać managera haseł. Jeżeli jednak samemu wymyślasz hasła, pamiętaj o tym, żeby były jak najsilniejsze oraz zadbaj o ich bezpieczeństwo. Wszelkie wskazówki dotyczące tworzenia silnego hasła możesz znaleźć naszych social mediach, do których odwiedzenia serdecznie Cię zapraszamy!

silne hasła
Oceń artykuł

Inne wpisy

Odwiedź nasze media społecznościowe

3,997FaniLubię
150ObserwującyObserwuj
40SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Czym jest cyberprzemoc?

Jak działa TLS/SSL

Czym jest Cryptojacking

ICMP Flood

Czym jest atak DoS

× Chat